جزئیات خبر


فضای سبز فاز نخست زائرشهر رضوی توسط موسسه باغات احداث شد

فضای سبز فاز نخست زائرشهر رضوی توسط موسسه باغات احداث شد
1396/7/10

سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی از احداث فضای سبز فاز نخست زائرشهر رضوی توسط این موسسه خبر داد.
مهندس محمود صادقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این فضا در مساحت حدود یک و نیم هکتار و با بیش از 20 هزار گونه گیاهی از ارقام متنوع احداث شده است.
وی ادامه داد: این گونه‌ها شامل انواع کاج‌های تزئینی از قبیل کامیس پاریس، تویا و جونی پروس است.
صادقی اضافه کرد: علاوه بر این، رز سفید و هفت رنگ، یاس هلندی، تویا، شمشاد طلایی، سبز و جعفری، پریوش و کامپاس کراس، نمونه‌هایی از انواع گل‌ها و نشاء‌های فصلی به شمار می‌رود که در این فضای سبز به کار رفته است.
صادقی با اشاره به کاشت انواع درختان غیر مثمر در فاز نخست این زائر شهر گفت: از جمله درختان مذکور، می‌توان چنار، صنوبر، اقاقیای چتری، نارون، ابریشم مصری، سرو نقره‌ای و... را نام برد.
وی با بیان این که درختان کاشته شده از بهترین گونه‌های مثمر و با کیفیت بسیار مطلوب هستند، افزود: این درختان متناسب با اقلیم و شرایط آب و هوایی انتخاب و غرس شده است.
صادقی، کیفیت مطلوب برند رضوی را از جمله ویژگی‌هایی دانست که تولیدات این موسسه را از سایر تولیدات مشابه استان متمایز می‌کند.
سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی با اعلام تولید سالانه 60 رقم نهال توسط این موسسه افزود: این تولیدات شامل بیش از 45 رقم نهال میوه هسته‌دار و دانه‌دار و حدود 15 رقم گونه نهال غیر مثمر است.
 264-96

نظر شما