جزئیات خبر


مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی:

حفظ و احیاء باغ ملک‌آباد، نقش انکارناپذیری در تامین فضای سبز مشهد دارد

حفظ و احیاء باغ ملک‌آباد، نقش انکارناپذیری در تامین فضای سبز مشهد دارد
1396/6/16

مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی گفت: حفظ و احیاء باغ ملک‌آباد، نقش انکارناپذیری در تامین فضای سبز شهر مشهد دارد.
مهندس محمدرضا عطارزاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی در حاشیه آیین بهره‌برداری از باغات متراکم آستان قدس رضوی بیان کرد: با توجه به سهم 35 درصدی باغات امام رضا(ع) از فضای سبز شهری مشهد، این باغات نقش موثری در پاک‌سازی هوای شهر و طراوت بخشیدن به آن دارد که خود خدمت موثری برای رفاه زائران است.
وی یکی از اهداف سازمان اقتصادی رضوی را تبدیل سرمایه‌های حضرت رضا(ع) به بهترین بستر برای بهره‌برداری زائران و توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور دانست.
عطارزاده با اشاره به لزوم احیا و بازسازی باغات فرسوده، گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان و متخصصان موسسه باغات با مجموعه مراکز علمی دنیا و کشور، احیاء و اصلاح قطعه‌های فرسوده و بسیار قدیمی باغ ملک‌آباد با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از روش‌های نوین کاشت درختان آغاز شد.
وی ادامه داد: احداث باغات متراکم و مدرن به سرعت در باغات شهر مشهد در حال توسعه است تا بتوانیم درخت‌های دارای آفت و قدیمی را با نهال‌های با پایه‌های مادری مناسب جایگزین کنیم.
عطارزاده با بیان این که برنامه‌ریزی شده احداث باغات متراکم در دستور کار تمامی موسسات و شرکت‌های کشاورزی تابعه سازمان اقتصادی قرار بگیرد، افزود: در این راستا، اولویت با باغات قدیمی و فرسوده است و به ترتیب در تمامی شرکت‌ها و موسسات توسعه پیدا خواهد کرد.
وی صادرات 20 هزار نهال با برند رضوی را اقدامی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: یکی از نکات مهم برای تولید مطابق با استانداردهای بین‌المللی، عرضه تولیدات به کشورهای مختلف دنیا است.
عطارزاده ادامه داد: بر این اساس، یکی از اصول در دستور کار سازمان اقتصادی رضوی، توسعه به همراه تولید مرغوب بوده تا بتوانیم محصولات خود را نه تنها با بهترین کیفیت در داخل کشور تولید کنیم، بلکه قابلیت عرضه برای سایر کشورها به ویژه همجوار را داشته باشد.
عطارزاده، استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین را یکی از الزامات حوزه باغداری به ویژه در عصر حاضر با توجه به بحران کم آبی حاکم بر کشور دانست و افزود: در تمام باغات و مزارع مربوط به آستان قدس رضوی به منظور استفاده بهینه از منابع آبی، با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، اقدامات خوب و گسترده‌ای انجام شده است که البته این روند توسعه خواهد یافت.
215-96

نظر شما