جزئیات خبر


اشتغال‌زایی موسسه باغات رضوی برای سالانه 8 هزار نفر روز

اشتغال‌زایی موسسه باغات رضوی برای سالانه 8 هزار نفر روز
1396/4/8

سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی از اشتغال‌زایی این موسسه برای حدود 8 هزار نفر روز به صورت مستقیم و موقت در محل خزانه نهالستان آستان قدس رضوی خبر داد.
مهندس محمود صادقى در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: نهالستان بزرگ آستان قدس رضوی که در باغ معروف به شصت هکتاری قرار دارد، مجموعه‌ای است که همه ساله در زمینه تولید ارقام متنوع نهال با بهترین کیفیت، فعالیت می‌کند.
وی با بیان این که حسب فرمایش رهبر معظم انقلاب، مقوله اقتصاد مقاومتی در راس همه امور اقتصادی کشور قرار دارد، افزود: بدیهی است این رهنمود در عرصه فعالیت‌های تولیدی موسسه، به عنوان اصلی بی‌بدیل جلوه خواهد کرد.
صادقی ادامه داد: در این راستا، استفاده از دانش فنی روز دنیا و همچنین تلفیق آن با تجربیات بومی و منطقه‌ای که خروجی آن، تولیدات رقابت‌پذیر با نمونه‌های خارجی است را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی نهالستان موسسه باغات و باغ شصت هکتاری استان قدس را پشتوانه‌ای مهم برای پیاده‌سازی شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال» دانست و افزود: این موسسه طی سال گذشته در زمینه تولید ارقام متنوع انواع نهال مثمر و غیر مثمر اقدامات موثری انجام داده و بر این اساس، حدود 500 هزار اصله نهال با برند متبرک رضوی در بین باغداران و کشاورزان سراسر کشور توزیع شده است.
صادقی، صادرات نهال‌های موسسه باغات به خارج از کشور را زمینه‌ای برای ایجاد اشتغال در کشور مقصد دانست و افزود:  طبیعتا نهال‌های تولیدی و عرضه شده، در زمان ارسال به مقاصد مختلف و کاشت، نیاز به نیروی متخصص و کار دارد که به نوبه خود زمینه اشتغال مجدد را فراهم می‌کند.
سرپرست موسسه باغات آستان قدس رضوی ادامه داد: تولیدات موسسه علاوه بر این که در داخل خود مجموعه اشتغال مولد و مستقیم ایجاد می‌کند، باعث اشتغال در بخش‌های خصوصی و غیر دولتی در خارج استان و داخل استان نیز شده است.
87-96

نظر شما